“Eski günleri ‘ah’ çekerek yad ettik”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençliğinde top oynadığı Tophane Tayfunspor’a yaptığı sürpriz ziyarette, eski dostlarıyla ‘ne yıllardı’ dediği geçmiş günleri ‘ah’ çekerek yad etti.

6 Mart 2015 Vatan Gazetesi 14. sayfa
6 Mart 2015 Vatan Gazetesi 14. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Önceki gün Tophane-i Amira’da düzenlenen ’Kelam’dan Kalem’e Büyük Buluşma’ isimli Klasik Sanatlar Sergisi’nin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sergiden çıktıktan sonra 1970’lerde top oynadığı Tophane Tayfunspor Kulübünü ziyaret etti. Yaklaşık yarım saat süren sürpriz ziyarette Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski dostları olan kulüp yöneticileriyle sohbet ederek, simit yiyip ve çay içti.

“Mülk fiyatları artacak dedi”
Tophane Tayfunspor Kulübü Başkanı Mustafa Yalçın sürpriz ziyarette yaşananları VATAN’a şöyle anlattı: “Bizler Cumhurbaşkanımızın 1970’li yıllardan dostlarıyız. Kendisi Beyoğlu’nda Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan beri tanıdığımız, kulübümüzde forma giymiş bir abimiz. Yıllar sonra bir araya gelince bir duygu seli yaşandı. Tophane’nin huzur veren, vefalı bir semt olduğunu söyledi. Eski günlerden bahsedince duygu dolu anlar yaşandı. Cumhurbaşkanı eski günleri ‘ah’ çekerek, ‘ne yıllardı’ diyerek yad etti. Eski günleri özlediğinden bahsedildi. Cumhurbaşkanımız Galataport projesinin bitirilmesiyle birlikte Tophane’nin bugünkünden daha çok değerleneceğini, mülk fiyatlarının artacağını anlattı. Buradaki arkadaşlarımız ise bölgede açılan otel ve pansiyonların semtin dokusunu bozduğunu ifade etti.”

“Eski dostlar mutlu etti”
Mustafa Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın top oynadığı kulübün halini merak ettiğini anlattı: “Bize kulübün durumunu sordu. Bizde Süper Amatör Lig’de mücadele ettiğimizi ama tüm amatör kulüplerin halinin içler acısı olduğunu anlattık. Takımımızın antrenman sahasının olmadığını söyledik. Bazı arkadaşlarımız kulüp binasının yan tarafındaki parkın içindeki halı sahanın büyütülmesini istedi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’a ‘bu konuya bir el atmak lazım’ dedi. Ama o park Tophane halkının, çocukların nefes alabileceği tek yer. Onun için sahanın büyütülmesini istemiyoruz. Buna hakkımız yok. Çıkarken semtimizin büyüğü, eskiden beri tanıdığı 77 yaşındaki marangoz Hammet Aksoy Abimizle karşılaşınca halini hatırını sorup hasret giderdi. Daha çok bizi dinledi. Biz Cumhurbaşkanı geldiği için, kendisi de eski dostlarını gördüğü için çok mutlu oldu.”

NOT: Haberin 6 Mart 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/ah-ah-ne-guzel-gunlerdi-746991-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.