Cinayetten önce de kavga çıkarmış!

Samsun’da Op. Dr. Kamil Furtun’un katil zanlısı İsmail Koyun’un olaydan bir kaç gün önce aynı hastanede bazı sağlık personelleriyle tartışarak kavga çıkardığı ancak olayın büyümeden kapandığı ortaya çıktı.

2 Haziran 2015 Vatan Gazetesi 13. sayfa
2 Haziran 2015 Vatan Gazetesi 13. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Op. Dr. Kamil Furtun’u 3 kurşunla öldürdüğü belirtilen katil zanlısı İsmail Koyun’la (30) ilgili yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Emniyet güçlerinden alınan bilgiye göre sık sık hastaneye gelen zanlı İsmail Koyun cinayetten bir kaç gün önce hastanede bazı sağlık personelleriyle tartışarak kavga çıkardı. Ancak olay araya girenler sayesinde büyümeden kapatıldı.

Herkes personel sanıyordu
Katıl zanlısı İsmail Koyun’un sık sık hastaneye geldiği, personel ve doktorları tanıdığı için hastanede uzun süre kalarak vakit geçirdiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre önceki dönem kantin ihalesini alan firmada çalışan Koyun’un, uzun bir süredir hastane kantininde çalışmadığı, ancak çalışanlar, doktorlar ve hemşireler tarafından hala personel zannedildiği için hastane içinde rahat hareket ettiği ifade edildi. Samsun Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yetkilileri de İsmail Koyun’un hastane kantini çalışanı olmadığını ve önceki dönem kantin ihalesini alan firmada bir süre çalıştığını doğruladı.

“Dengesiz, psikopat”
Emniyet güçlerinin yaptığı profil çalışmasına göre zanlı İsmail Koyun, psikopat ve dengesiz bir kişiliğe sahip birisi olarak değerlendiriliyor. Ancak bu durumunun sağlık raporu alacak düzeyde olmadığı belirtiliyor. Emniyet kaynakları tarafından yapılan değerlendirmede ise İsmail Koyun’un, Op. Dr. Kamil Furtun’la bir husumeti olmadığı zanlının karakterinden dolayı anlık gelişen bir olay yüzünden doktoru vurduğu tahmin ediliyor. Emniyete göre eğer bu cinayet yaşanmasaydı Dr. Furtun yerine başka bir doktorun başına benzer talihsiz bir olayın geleceği ifade ediliyor. Yetkililer olayın yaşanmasında zanlının hastaneye belinde silahla girebilmesine yol açan bir güvenlik zafiyetinin etkili olduğuna dikkat çekiyor. Samsun Valisi İbrahim Şahin de katil zanlısını, “Yapılan soruşturma ve zanlının ifadelerinden söz konusu olayın hasta-doktor ilişkisinden uzak, tamamen psikopat ruhlu bir şahıs tarafından gerçekleştirildiği anlaşılmıştır” sözleriyle tanımladı.

NOT: Haberin 2 Haziran 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/cinayetten-once-de-kavga-cikarmis-797375-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.