Başına 300 bin lira ödül konulan kadın terörist ölü ele geçirildi

PKK’nın Yüksekova Kadın Sorumlusu Emel Güçlü, çatışmada korumasıyla birlikte ölü ele geçirildi. Başına 300 bin TL ödül konulan Emel Güçlü, İçişleri Bakanlığı’nın aranan teröristler için hazırladığı ‘Gri Liste’de bulunuyordu.

4 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 11. sayfa
4 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 11. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN  HABER MERKEZİ

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde terör örgütü PKK’ya yönelik devam eden operasyonlarda örgütün ilçedeki üst düzey yöneticilerinin önceki gün yaşanan çatışmada öldürüldüğü öğrenildi. Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre örgütün Yüksekova’da en yetkili iki isminden biri olan 26 yaşındaki Emel Güçlü yaşanan çatışmalarda ölü olarak ele geçirildi.

Eylemlerin planlayıcısı
Ankara, Haymana nüfusuna kayıtlı ve 1990 doğumlu olan Emel Güçlü, PKK’nın sözde Yüksekova Kadın Sorumlusu olarak aranıyordu. Güvenlik kaynakları ‘Zilan’ kod adlı Emel Güçlü’nün Hakkari ve Yüksekova’da askeri konvoylara saldırılar başta olmak üzere bir çok eylemin planlayıcısı ve sorumlusu olduğunu belirtti. Alınan bilgiye göre ‘Sara’ telsiz kodunu kullanan Emel Güçlü ile birlikte çatışmada yanında koruması olan terörist de Biksi makinalı tüfek ve tabancasıyla ölü olarak ele geçirildi.

300 bin TL ödül konmuştu
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre Yüksekova’da örgütün üst düzey sorumlusu olarak sivrilen Emel Güçlü’nün son dönemdeki operasyonlarda kadın-erkek bir çok teröristi ve farklı birimleri talimatlarla yönettiği öğrenildi. İçişleri Bakanlığı Zilan kod adını kullanan Emel Güçlü’yü en çok aranan teröristler arasında gösteriyordu. Gri listede aranan teröristler arasında yer alan Emel Güçlü’nün başına 300 bin TL ödül konulmuştu.

Kendisini patlatacaktı
Öte yandan devam eden operasyonlarda örgütün sözde Yüksekova Lojistik Sorumlusu Necmettin Duman da öldürüldü. Duman, M-16 silahı, bir tabanca ve üzerinde yakalandığında kendini patlatmak üzere el bombalarıyla tuzaklanmış bir düzenekle birlikte ölü olarak ele geçirildi.

4 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 1. sayfa
4 Nisan 2016 Vatan Gazetesi 1. sayfa

NOT: Haberin 4 Nisan 2016 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/basina-300-bin-tl-odul-konmustu-931191-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.