Azrail peşini bırakmadı!

Küçük Melisa lösemiyi yendi, trafik canavarına yenildi

“Sindirella gibi iyilik perisi olmak istiyorum” diyerek lösemiyi yenen 7 yaşındaki Melisa Küçüknazlı, ilk karnesini göremeden trafik canavarına yenildi. Minik Melisa’yı ezerek ölümüne sebep olan sürücü Y.Ç., mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

12 Haziran 2015 Vatan Gazetesi 12. sayfa
12 Haziran 2015 Vatan Gazetesi 12. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Özel Lösev İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Melisa Küçüknazlı ilk karnesini göremeden geçirdiği trafik kazasında vefat etti. Trafik canavarı uzun zamandır lösemi tedavisi gören ve hastalığı yenen 7 yaşındaki küçük Melisa’yı evinin önünde oynarken yakaladı. Ankara’nın Sincan ilçesinde dün akşamüstü saatlerinde gerçekleşen kazanın ardından kızlarının vefat ettiğini öğrenen anne Şükran Kılıç ile baba Halil Küçüknazlı sinir krizleri geçirdi.

Adli kontrolle serbest
Dün akşam saatlerinde evinin önünde oynarken arkadaşları ile duydukları bir ambulans sesinin peşinden koşan Melisa bir anda caddeye fırladı. Görgü tanıklarının ifadesine göre Melisa’ya çarpan araç hızla olay yerinden uzaklaştı. Olayın ardından ağabeyinin kollarında önce Etlik Lokman Hekim Hastanesi’ne kaldırılan ama gerekli ekipman olmadığı gerekçesi ile Ankara Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi’ne sevk edilen Melisa doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtulamadı. Küçük kıza çarpıp kaçan sürücü Y.Ç. (30) polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Sincan Cumhuriyet Savcılığı tarafından nöbetçi mahkemeye çıkarılan Y.Ç., mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Sindirella gibi iyilik perisi olmak istiyordu
Melisa Küçüknazlı yaklaşık 1.5 yıl önce LÖSEV tarafından 28 Aralık 2013’te Ankara’da düzenlenen ve 150 çocuğun katıldığı yeni yıl balosunda hastalığı yenerek maske çıkaran 5 çocuktan biri olmuştu. Büyüyünce Sindirella gibi bir iyilik perisi olmak istediğini söyleyen minik Melisa Küçüknazlı, yeni yıl dileği sorulduğunda, “Bir tane çok güzel bir Sindirella elbisesi istiyorum. Topuklu ayakkabısı ve bir de kolyesi vardır onun. Saçı topuzdur. Benim ki daha büyümedi ama olsun” demişti. Bir yaşında ilik nakli gerektiren bir çeşit kan hastalığı HLH (Hemofagostik lenfo histoisitoz) tanısı konulan Melisa, hastalıkla 7 yaşına kadar savaştı. 2014’te tedavisi sona ermesinin ardından 1 yıl ara verdiği eğitimine başladı. Talihsiz küçük kız dün ilk kez karne almanın heyecanını yaşayacaktı.

“Kızımı Azrail’den çaldım nasıl tekrar buldu?”
Melisa’nın HLH tedavisi gördüğü hastanede sağlık teknikeri olarak çalışan anne Şükran Kılıç’ın feryadı yürekleri dağladı. Küçük kızının ölümünün ardından, “Ben kızımı Azrail’in elinden almıştım ikinci defa onu nasıl buldu” diye ağlayan anne Kılıç, fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumlarından dolayı Melisa’nın anne ve babası cenaze törenine katılamazken Melisa’yı üniversite birinci sınıf öğrencisi abisi ile amcaları İbrahim ve Hasan Küçüknazlı defnetti.

Sınıfında yas vardı
Küçük Melisa’nın hayatını kaybetmesi üzerine LÖSEV yetkilileri, Özel Lösev İlk ve Ortaokulu’nun dün Ankara Akün Sahnesi’nde düzenlenecek karne ve mezuniyet törenini iptal etti. İlk karne heyecanını yaşayacak Melisa’nın sınıfında da yas vardı. Melisa’nın boş kalan sırasına beyaz karanfiller ve trafik canavarı işareti koyan Özel LÖSEV İlk ve Ortaokulu öğrencileri ve öğretmenleri trafik terörüne lanetledi. Okul Müdürü Nuray Vural, “Melisa Hastalığı yenmiş oldukça özgüvenli bir çocuktu. Sınıfta hep dik oturur ve etrafına neşe saçardı. Vefat haberini sınıf arkadaşlarına söyleyemedik onlar her ne kadar ölüme çelme takmış çocuklar olsa da ölümü duymayı hak etmiyorlar” dedi.

12 Haziran 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa
12 Haziran 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa

NOT: Haberin 12 Haziran 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/-kizimi-azrail-den-caldim-onu-tekrar-nasil-buldu–800953-yasam/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.