Aile hekimini ‘al sana rapor’ diyerek bıçakladı!

Sakarya’da aile hekimliği yapan Dr. Fikret Öztürk, ehliyet raporu vermediği psikiyatri hastası M. Ş. tarafından ‘Al sana rapor’ diyerek bıçaklandı. Hastaneye kaldırılan Dr. Öztürk hayati tehlikeyi atlatırken, saldırgan M.Ş. gözaltına alındı.

Bıçaklanan Dr. Fikret Öztürk hayati tehlikeyi atlattı
Bıçaklanan Dr. Fikret Öztürk hayati tehlikeyi atlattı

İLKER AKGÜNGÖR

Sakarya’nın Serdivan ilçesi Yazlık Aile Sağlık Merkezi’ne gelen M.Ş., ASM’de görevli aile hekimi Dr. Fikret Öztürk’ten ehliyet raporu almak istedi. Dr. Öztürk, Sivas’tan gelen M.Ş.’nin kayıtlarına bakınca psikiyatri geçmişi olduğunu, ya kendi aile sağlık merkezinden rapor almasını ya da kendisine psikiyatri raporu getirmesini söyledi. Rapor alamadığı için sinirlenen M.Ş. “görürsün sen” dediği doktorun odasından tehditler savurarak çıktı.

“Al sana rapor”
Bu görüşmeden kısa bir süre sonra saat 15.30 sularında elinde bıçakla tekrar Yazlık ASM’ye gelen M.Ş., doğruca Dr. Fikret Öztürk’ün odasına girerek “Seni öldüreceğim. Al sana rapor” diyerek merkezde bulunanların müdahalelerine rağmen, Dr. Öztürk’ü iki defa bıçakladı. Karnından ve bacağından yaralanan Dr. Fikret Öztürk olay yerine çağrılan 112 acil ekiplerince Sakarya Üniversitesi Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Saldırgan M.Ş. ise olay yerinde bulunan vatandaşların da müdahalesiyle polis ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alındıktan sonra polise ifade veren saldırgan M.Ş. için Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

“O bıçak darbeleri sizi de bulabilirdi”
VATAN’a konuşan Sakarya Aile Hekimleri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Ayşe Nurdan Karagöz, “Arkadaşımız Dr. Fikret Karagöz şu anda hayati tehlikeyi atlattı. Ancak hala genel cerrahi servisinde müşahade altında tutuluyor. Saldırganın gereken cezayı almasını istiyoruz. Doktor arkadaşımız ‘ne olacak vereyim raporu’ deseydi, bu şahıs ehliyet alıp trafikte elinde bıçakla sizleri de hedef alabilirdi. Dr. Öztürk bu doğru kararıyla hepimizi korudu ama kendi canına kastedildi. Artık bu tür olayların yaşanmaması için yıllardır beklenen sağlıkta şiddet yasasının çıkmasını istiyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.