5 bin kişiyle canlı Türk bayrağı yapacaklar

Daha önce Anıtkabir’de 6 bin gönüllü ile dünyanın en büyük canlı Atatürk portresiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Onur Tümer, 12 Mart’ta şehit aileleri ve gazilerden gelecek 5 bin kişiyle dünyanın en büyük canlı Türk bayrağını yaparak rekor kırmayı deneyecek.

4 Şubat 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa
4 Şubat 2016 Vatan Gazetesi 2. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

2014’te Anıtkabir’de 6 bin gönüllü ile dünyanın en büyük canlı Atatürk portresini yaparak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başaran Onur Tümer, 12 Mart’ta şehit aileleri ve gazilerden oluşacak 5 bin kişiyle dünyanın en büyük canlı Türk bayrağını yaparak rekor kırmaya çalışacak.

5 bin kişi kırmızı-beyaz giyinecek
Beş yıldır Guinness rekor denemeleri yapan ve 13 rekor sahibi olan Onur Tümer, kırılan rekor denemesini şöyle anlattı: Dünyanın en büyük canlı Türk bayrağı rekor denemesini Çanakkale Şehitleri’nin de anıldığı 12 Mart’ta yapacağız. Canlı bayrak Türkiye’nin 81 ilinden Ankara’ya gelecek şehit aileleri ve gaziler ile oluşturulacak. Ankara Atatürk Kültür Merkezi (AKM) tören alanında gerçekleştirilecek olan etkinlikte katılımcı 5 bin kişi kırmızı-beyaz giyinerek ellerinde şehit künyeleri taşıyacaklar. Etkinlik sonrasında ise katılımcılara Çanakkale’deki askerlerinin kumanyası dağıtılacak ve tüm şehitler için Fatiha okunacak. Sosyal medyada #künyemizTürkiye hashtagi ile başlattığımız kampanyaya ve rekor denemesine tüm vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz.”

NOT: Haberin 4 Şubat 2016 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/5-bin-kisiyle-turk-bayragi-911513-yasam/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.