3.6 milyonluk Rolls Royce bir haftada satıldı!

Ünlü bir oto galerisi tarafından hem bayi de hem de internet üzerinden satışa çıkarılan ‘lüksün devi’ lakaplı 3.6 milyon liralık Rolls Royce Phantom sadece bir haftada satıldı.

5 Eylül 2014 - Vatan Gazetesi 2. sayfa
5 Ekim 2014 – Vatan Gazetesi 2. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / HABER MERKEZİ

 

Otomobil dünyasında ‘lüksün son noktası’ olarak bilinen Rolls Royce Türkiye’de alıcısını buldu. Yeniköy’deki ünlü bir otomobil galerisi tarafından 25 Eylül 2014’de hem bayi hem de internet üzerinden 1 milyon 250 bin Euro’ya (3.6 milyar TL) 2014 model Rolls Royce Phantom marka araç sadece bir haftada satıldı. Aracın kime satıldığı açıklanmadı.

 

Kuzu yünü paspaslar
Araçlarının yüzde 50’sini kişiye özel üreten Rolls Royce’un en üst sınıf aracı olan Phantom 6 bin 700 cc motor ve 460 beygir gücüne sahip. Araçta led tv, müzik ve bilgi ekranı dışında gece görüş sistemi, 360 derece kamera, koltuklarda masaj sistemi, derisi Almanya Bavyera’da hazırlanan özel koltuklar gibi bir çok araçta olmayan özellikler bulunuyor. İstiridye rengi arka perdelere sahip olan RR Phantom, buzdolabı, piknik masası, ayak dinlendirme yeri, yolcuyu tanıyan hafızalı ön ve arka koltuklar ile özel kuzu yünü paspaslarla birlikte satılıyor.

 

Vergisi araba parası
Otomobil dünyasında rüya gördüren otomobil olarak da bilinen RR Phantom alıp bu rüyayı görmenin yüksek bedeli vergiler ödenirken de karşınıza çıkıyor. Çünkü en üst sınıftan olan RR Phantom’un 2014’teki motorlu taşıt vergisi tam 19 bin 541 lira ediyor. Türkiye’de temmuz ayı itibariyle asgari maaşın net 831 lira olduğunu düşündüğümüzde; asgari ücret alan iki kişi bir yıl boyunca tüm maaşlarını vererek Rols Royce Phantom7un sadece vergisini zar zor ödeyebiliyor.

 

İşadamlarının gözdesi
Geçtiğimiz şubat ayında dünyadaki 122’inci bayisini Türkiye’de açan Rolls Royce’un Türkiye’de oldukça sadık bir hayran kitlesi var. Rolls Royce Phantom ve diğer modellerini işadamı Ali Ağaoğlu, Ebru Gündeş’in kocası İranlı işadamı Rıza Sarraf, Antalya’daki 7 yıldızlı Mardan Palace Otel’in sahibi Azeri işadamı Telman İsmailov ve yurtdışındaki en zengin Azeri olarak tanınan Türkiye vatandaşı Mübariz Mansimov kullanıyor.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.