Şehit oğlundan Afrin’e duygulandıran mektup

Şehit olan polis memuru Hüseyin Gül’ün oğlu Talha’nın Afrin’deki Mehmetçiklere yazdığı mektup okuyanları duygulandırdı. Beşiktaş maçına gitmek isteyen Talha, Afrin’deki Mehmetçiklere, “Hep annelerinizin ve çocuklarınızın yanına gidin. Hepinizi çok seviyoruz” yazdı.

10 Şubat 2018 Vatan Gazetesi 10. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Afrin’de görev yapan Mehmetçiklere mektup gönderen şehit polis Hüseyin Gül’ün oğlu Talha Gül’ün yazdıkları okuyanları duygulandırdı. Babasına olan özlemini anlatan Talha, Mehmetçiklerin her zaman annelerinin ve çocuklarının yanına dönmesini diledi.

Beşiktaş maçına gitmek istiyor
Beşiktaşlı olan ilkokul 1. sınıf öğrencisi 6.5 yaşındaki Talha, babasıyla Beşiktaş maçına gidemediğini, babasının karne gününde yanında olamadığını ve okuma bayramına da gelemeyeceği için çok üzüldüğünü, asker çocuklarının babalarından hiç ayrı kalmamalarını istediğini yazdı. Muş merkezde sık sık kazaların yaşandığı Tekel kavşağında 2012’de gerçekleşen trafik kazasında polis memuru Hüseyin Gül, ağır yaralanmıştı. Evli ve bir çocuk babası Gül, kaldırıldığı Muş Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştu.

“Babasını tanıma şansı olmadı”
VATAN’a konuşan şehit Hüseyin Gül’ün eşi ve Talha’nın annesi Tuğba Gül yaşadıklarını şöyle anlattı: “Eşim çok iyi bir insandı. Hala hep bir gün çıkıp gelecek diye hayal ediyorum. Talha 6.5 yaşında ve ilkokul 1’e gidiyor. Eşim şehit düştüğünde 10 aylıktı. Babasını tanıma şansı hiç olmadı. ‘Birileri var’ grubu Afrin’deki askerlerimize hediyeler gönderiyordu. Biz de katılalım dedik. Talha iyi resim çizer. Ben sen de bir resim yapabilirsim dedim. Anaokulunda okumayı ve yazmayı öğrendi. Resmi yapmış ama bir de mektup yazmış. Bana okutmak istemedi. Mektubu okuduğumda yığılıp kaldım. O gün işe bile gidemedim.”

“Çok mutlu sanarken kalbi yanıyormuş”
Tuğba Gül, oğlu Talha’nın mektubunu ise şöyle anlattı: “Ben oğlumu mutlu büyüttüğümü düşünürken, hiç bir sorunu yok çok şükür derken, meğerse kalbi yanıyormuş. Mektubu okuyan herkes çok etkilendi. Çocukların babasız kalmasını istemediği için bu mektubu yazmış. Talha çok vatansever bir çocuk. Asker ve polisi çok sevdiği için onlara bir şey olunca içi gidiyor. Onlar kötü bir şey yaşamasın, çocukları da kendi gibi yalnız kalmasın istiyor. Talha’nın mektubunu başka bir şehidimizin eşi paylaşmış. Ben bu kadar yayılacağını tahmin edemedim.”

“Çok büyük özlem duyuyor”
Tuğba Gül, Talha’nın babasını çok özlediğini söylüyor: “Karne günü her çocuğun babası varken yanında babası olmaması onu çok üzdü. Sokakta veya AVM’de baba duyan bir çocuğu duysa çok etkileniyor. Okuma bayramına da babası gelemeyeceği için çok üzülüyor. Babasını çok özlüyor. Diyecek çok şey yok. İnsan tanımadığı biri için de çok büyük özlem duyabiliyormuş.”

NOT: Haberin 10 Şubat 2018 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/sehit-oglundan-abilerine-mektup-1142052-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.