Rakı faresi elektrikçiyi gizli kamera yakaladı!

Beyoğlu’nun ünlü meyhanelerinden biri güvenlik kamerasını devreden çıkararak rakıları çalan elektrik ustasını mekana yerleştirilen gizli kamerayla yakaladı.

2 Eylül 2014 - Vatan Gazetesi 3. sayfa
2 Ekim 2014 – Vatan Gazetesi 3. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / HABER MERKEZİ

 

İstanbul gece hayatının dünyaya açılan yüzü olan Beyoğlu Asmalımescit’teki ünlü meyhanelerden biri ilginç bir hırsızlık vakasına sahne oldu. Geçtiğimiz hafta mekanda mal sayımı yapan meyhanenin personeli iki gün stoktaki rakıların birer kasa eksik olduğunu fark etti. Bunun üzerine mekanın sahibi A. S.’ye haber verildi.

 

Rakılar sırra kadem bastı
Meyhanedeki güvenlik kayıtlarını izleyen A.S. ve personeli rakıların nasıl kaybolduğuna dair bir görüntü bulamadı. Ancak kayıtlar detaylı olarak incelenince rakıların yok olduğu iki günün kamera kayıtlarında 5’er dakikanın eksik olduğu fark edildi. Şüpheler ise kayıtların eksik olduğu günlerde meyhaneye elektrik arızası için gelen ve mekanla yıllardır çalışan elektrik ustası Ş.Ç.’nin üzerinde toplandı.

 

Gizli kamera kuruldu
Geçtiğimiz pazartesi günü Ş. Ç. mekan sahibi A. S. tarafından yine elektrik arızası olduğu bildirilerek tekrar meyhaneye çağırıldı. Ancak bu kez rakıların bulunduğu dolabı gören hakim bir noktaya gizli bir kamera kaydedildi. Gizli kamera kaydında etrafı boşalan Ş.Ç.’nin önce buzdolabına bakan güvenlik kamerasının elektrik bağlantısını kestiği sonra da buzdolabına giderek 1 kasa rakıyı kırılmaması için yanında getirdiği çantadaki gazetelere sararak aldığı belirlendi.

 

Suçüstü yakalandı
Kamera kaydını cep telefonundan takip eden mekan sahibi A. S. hiçbir şey olmamış gibi tekrar işinin başına dönen Ş. Ç.’yi çantasındaki gazete kağıtlarına sarılı rakı şişeleriyle suçüstü yakaladı. İddiaya göre Ş.Ç. sonrasında bara geçerek mekan sahibi A. S.’den yaklaşık 2.5 yıldır rakıları çaldığını, pişman olduğunu ve kendisini affetmesini istedi. Ancak rakı hırsızlığının daha uzun süredir devam ettiğini düşünen meyhanenin sahibi A. S., güvenlik kamerası kayıtlarını da teslim ederek Ş.Ç.’den şikayetçi oldu.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.