Okulun açılmasına üç gün kala tadilat!

Okullarının açılmasına üç gün kala yolu kapanan ve tadilata başlanan Trabzon Vakfıkebir Anadolu Lisesi’nin öğrencileri ve velileri şaştı kaldı. Eğitimciler yeni başlayan tadilatın öğrenci ve öğretmenlerin can güvenliğini tehdit ettiğini söyledi.

12 Eylül 2014 - Vatan Gazetesi
12 Eylül 2014 – Vatan Gazetesi

İLKER AKGÜNGÖR / HABER MERKEZİ

 

Trabzon Vakfıkebir Anadolu Lisesi okulların açılmasına sayılı gün kala sıkıntılı günler yaşıyor. Geçtiğimiz hafta okul yolunun bir vatandaşın arsasından geçtiği için kapanmasının üzerine, okulda yeni başlayan tadilat öğrenci, veli ve eğitimcileri tedirgin ediyor.

 

“Yolu ve tuvaletleri kapalı, suları kesik”
Eğitim-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Tamer Özlü, “Üç aylık yaz tatilinde yapılmayan tadilat eğitim-öğretim döneminin başlamasına 5 gün kala başladı. Öte yandan Tufan Birinci adlı vatandaşın arsasından geçen okul yolu mahkeme kararıyla dikenli tel çekilerek kapatıldı. Öğrenci ve öğretmenler şimdi okula arkadaki patikadan geliyor. Tadilat nedeniyle okulda tuvaletler kullanılamıyor ve sular akmıyor. Okul tam bir şantiye görümünde. Yaklaşık 40 öğretmen ve 500 öğrencinin ulaşım, sağlık ve kaza riskiyle her an karşı karşıya” dedi.

 

“Tadilat eğitimi aksatmaz”
Vakfıkebir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Kabataş ise, “Tadilatın şu anda yapılması bizden kaynaklanmıyor. MEB’in ihaleyi bu tarihlerde yapmasından dolayı tadilat yeni başladı. Okul açılırken elektrik ve suyunu vereceğiz. Okulda eğitim ve öğretimi aksatacak bir tadilat yok. Okulun mahkemelik olan yolunun açılması için hem kaymakamımız hem de belediye başkanımız uğraşıyor” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.