Oflu İsmail’e 5 bin kişilik cenaze

Önceki gün akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden “Oflu İsmail” olarak tanınan İsmail Hacısüleymanoğlu Kilyos’ta toprağa verildi. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenazede camiye sığmayan kalabalık caddeye taştı.

25 Aralık 2015 Vatan Gazetesi 4. sayfa
25 Aralık 2015 Vatan Gazetesi 4. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Önceki gün akciğer kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden Oflu İsmail lakaplı İsmail Hacısüleymanoğlu’nun Kilyos Merkez Camisinde düzenlenen cenaze törenine siyaset, iş, ve sanat dünyasından bir çok isim katıldı. Oflu İsmail’in Dündar Kılıç’ın kız kardeşi olan eşi Kısmet ile oğuları Hasan ve Başar cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Oflu İsmail’in yurtdışında olduğu öğrenilen oğlu Ata ise cenazeye katılmadı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı cenazede kalabalık cami avlusuna sığmayarak caddeye taştı.

Çağlar ve Bayraktar cenazede
Cenaze törenine eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, eski Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar, Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker, Necdet Ulucan, Zeynel Abidin Erdem, Eray Kapıcıoğlu, Murat Cevahir, Mehmet Köymen, İsmail Türüt, Metin Şentürk ve Hakan Ural’ın da aralarında bulunduğu ünlü isimler katıldı. Eski bakanlardan Mehmet Ali Yılmaz ile Sedat Peker, Fatih Bucak, Atilla Saral, Nejat Ergin ise çelenk gönderdi.

“Balık ziyafeti çekmiştik”
Cavit Çağlar, iyi dost olduklarını belirterek, “İyi bir aile babasıydı. Mekanı cennet olsun. En son hastanede gördüm. Bir ay önce de beraber balık ziyafeti çekmiştik” dedi. Erdoğan Bayraktar yakın dostu ve hemşehrisi olduğunu ifade ederek, “Sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Allah gani gani ahmet eylesin. Eşe, dosta, garibana faydaları vardı. Üzgünüz” diye konuştu. İbrahim Hacıosmanoğlu, “Rahmetli çocukluğumuzdan beri idolümüzdü. Kendisine her Oflu’nun bir vefa borcu vardır” dedi. Türkücü İsmail Türüt ise bir çınarı daha kaybettiklerini söyleyerek, “Karadeniz için değerli bir ağabeyimizi kaybettik” dedi. Hacısüleymanoğlu’nun cenazesi kılınan namazın ardından Kilyos Ağlamış Dede Mezarlığında toprağa verildi.

NOT: Haberin 25 Aralık 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/oflu-ismail-e-5-bin-kisilik-cenaze-toreni-897999-yasam/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.