“O benim eşim sevgilim değil ki!”

Sevgililer günü nedeniyle yapılan araştırmanın sonuçları şaşırttı. Evli Türk çiftlerin yüzde 60’ı eşini sevgilisi olarak görmüyor.
you_are_in_love-normal

İLKER AKGÜNGÖR 

Sevgililer günü nedeniyle yapılan bir araştırmadan omldukça ilginç sonuçlar çıktı. Gezici Araştırma Şirketi’nin 38 ilde 4 bin 340 kişiyle yaptığı araştırmaya katılan Türk kadın ve erkeklerin yüzde 60’ı eşlerini sevgilileri olarak görmediklerini söyledi.

“İlk aşkımızla evlendik”
Araştırmaya katılanların yüzde 51’i severek, yüzde 26’sı ise görücü usulüyle evlenmiş. Araştırmayı cevaplayanların yüzde 53’ü eşlerini kendi seçtiklerini söylerken, yüzde 47’sinin evleneceği kişiye sırasıyla aile büyüğü, baba ve annenin karar verdiği ortaya çıktı. Araştırmada evli çiftlerin yaklaşık yüzde 63’ü sevdiği ilk kişiyle evlendiğini belirtti. Evlenenlerin 4’te biri 2 yıl flört ettikten sonra imza attıklarını söyledi. Evlenenlerin yaklaşık yarısı aileleri izin vermese bile evleneceklerini söylerken, yaklaşık yüzde 35’i vazgeçeğini belirtti.

Farklı din ve mezhebe onay yok!
Dünyaya yine gelsem eşimle evlenirdim diyenlerin oranı yüzde 47 olurken, eşimle evlenmezdim diyenler yüzde 35, kararsızlar ise yüzde 18 olarak tespit edildi. Araştırmaya katılanların yüzde 78’i kıskanç olduğunu, yüzde 78.5’i ise evlenilen kadının mutlaka bakire olması gerektiğini belirtti. Yüzde 70 ilk görüşte aşka inandığını vurguladı. Araştırmaya katılanların yaklaşık yüzde 60’ı başka bir dinden, yüzde 56’sı ise başka bir mezhepten biriyle evlenmeyeceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.