Metro işe yaradı, izdiham da trafik de olmadı

İstanbul’da dün gece Galatasaray ve Anderlecht maçı ile Lady Gaga konseri birbirine çok yakın olunca, izdiham ve trafik endişesi yaşandı. Ancak taraftarlar metro ile Seyrantepe’ye aktarılınca korkulan olmadı

Maslak İTÜ Ayazağa Kampüsü
Maslak İTÜ Ayazağa Kampüsü

Kenan BUTAKIN / HABER MERKEZİ
Fotoğraflar: İlker AKGÜNGÖR

Dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga, dün akşam İTÜ Stadyumu’nda hayranlarının karşısına çıktı. Saat 21.00’de başlayan konser için Lady Gaga hayranları saatler öncesinden toplanmaya başladı. Konserin verildiği Maslak’taki İTÜ Stadyumu’na çok yakın olan TT Arena’da ise Galatasaray, Şampiyonlar Ligi ilk maçında Belçika’nın güçlü temsilcisi Anderlecht’i konuk etti.

[two_first]

Sanayi Mahallesi - Maslak yönü
Sanayi Mahallesi – Maslak yönü

[/two_first][two_second]

17 Eylül 2014 - Vatan Gazetesi Makaron eki
17 Eylül 2014 – Vatan Gazetesi Makaron eki

[/two_second]

 

Saat 21.45’te başlayan maç öncesinde iki stadyuma giden yollarda izdiham yaşanacağı endişesi vardı. Ancak hem maça hem de konsere gidenlerin çoğu, metro ve toplu taşıma araçlarını tercih edince trafikte beklenen aşırı yoğunluk olmadı. Metro ile maça gidenler Seyrantepe hattına aktarma yaptığı için de konsere gidenlerle neredeyse hiç karşılaşmadı.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.