Genco Erkal kardeşi hakkında suç duyurusunda bulundu!

Genco Erkal’ın tiyatrosuna saldırdığı şüphesiyle hakkında suç duyurusunda bulunduğu kardeşi Ferit Erkal’a VATAN ulaştı… Ferit Erkal iddialarla ilgili olarak “Bu konuyu basının önünde tartışmak bizim ailemize yakışmaz. Genco ailemizin büyüğüdür. Suç duyurusunda bulunduysa da canı sağ olsun. Sonuçta kim haklı, kim haksız ortaya çıkar” dedi

 

13 Ağustos 2014 - Vatan Gazetesi
13 Ağustos 2014 – Vatan Gazetesi

 

 

Genco Erkal’ın tiyatrosu yıkıldı…

Kardeşi hakkında suç duyurusunda bulundu

 

İLKER AKGÜNGÖR / HABER MERKEZİ

 

Tiyatrocu Genco Erkal (76) Eminönü’ndeki Çorlulu Ali Paşa Hanı’nda bulunan ve saldırıya uğrayarak kullanılamaz hale gelen tiyatrosuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Erkal’ın savcılığa yaptığı suç duyurusunda kardeşi Ferit Erkal, aynı handa bakır döküm dükkanı olan Osman adlı bir usta ve bekçiden şüphelendiğini belirttiği öğrenildi.

 

Platform testereyle doğrandı
Ramazan Bayramı sırasında saldırıya uğrayan mekan, 2013 Mayıs’ından beri Anıtlar Kurulu’ndan alınan izin ve Fatih Belediyesi’nin verdiği ruhsatla açık hava tiyatrosu olarak kullanılıyordu. Genco Erkal ve kardeşi Ferit’e dededen miras kalan han içindeki tiyatroda seyircilerin oturduğu platform tamamen testerelerle kesilerek doğrandı. Ortada kalan enkaz ise hanın bahçesine bırakıldı. Genco Erkal, tiyatronun açılış sürecinde kendisine destek olan ama sonra ticari nedenlerle kardeşinin tiyatro olarak kullanmasını istemediği mekanla ilgili kardeşi Ferit Erkal’a ve Osman Usta’ya, bir saldırı olması durumunda kanuni yollara başvuracağını belirten bir ihtarname çektiğini açıklamıştı.

 

“Büyüğümüzdür canı sağ olsun”
VATAN’ın ulaştığı Genco Erkal’ın kardeşi Ferit Erkal (72), konuyla ilgili polemiğe girmek istemediğini belirterek şöyle konuştu: “Bu konuyu basının önünde tartışmak bizim ailemize yakışmaz. Genco ailemizin büyüğüdür. Suç duyurusunda bulunduysa da canı sağ olsun. Mahkemeye gidilir. Sonuçta kim haklı, kim haksız ortaya çıkar.”

 

“En çok yıpratan darbe bu oldu”
Genco Erkal ise VATAN’a yaptığı açıklamada saldırının kardeşi tarafından yapılma ihtimalinin bulunmasının kendisini çok yaraladığını belirtti: “Dün suç duyurusunda bulunarak adli süreci başlattık. Şüphelileri söyledik ve şahitler gösterdik. Tiyatroyu kesin yok etmek üzere, kasten 3 gün boyunca devam eden bir saldırı var. Ramazan Bayramı’nda üç gün boyunca kapalı olan handa bütün mekanı ağaç testeresiyle doğramışlar. Tiyatro ciddi bir yatırımla iki ayda yapıldı. Şimdi çok acıklı bir durumdayız. Orayı çocuğum gibi görüyorum. Tiyatro benim için herhangi bir iş değil hayatımın kendisi. Önümüzdeki Eylül’de oyunlara devam edecektik. Şimdi mahkeme hanın içinde incelemeler ya da delillere zarar verilmemesi için mekanı kullandırmayabilir. Çok darbe yedim ama bu saldırının aile içinden, insanın en yakınından olması ihtimali en çok yaralayan ve yıpratan şey oldu.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.