Başarı ödülü VATAN’a

Türk basının Oscar ödülü olarak bilinen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Gazetecilik Başarı Ödülleri verildi. Bu yıl Kültür-Sanat dalında VATAN Gazetesi’nden İlker Akgüngör, ‘Bingazi Rezaleti’ başlıklı haberi ile ödüle layık görüldü.

11 Haziran 2017 Vatan Gazetesi 4. sayfa

Türk basının Oscar ödülü olarak bilinen Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Gazetecilik Başarı Ödülleri verildi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti tarafından her yıl düzenlenen başarı ödüllerinde bu yıl Kültür-Sanat dalında VATAN Gazetesi‘nden İlker Akgüngör ‘Bingazi Rezaleti’ başlıklı haberi ile ödüle layık görülerek ‘Yılın Gazetecisi’ seçildi. Haberde, 2012’de Libya’da ABD elçisinin hayatını kaybettiği baskını anlatan ‘13 Saat: Bingazi’nin Gizli Askerleri’ filmi konu edilmişti. Filmde teröristlere Türk bayraklı t-shirt giydirilmesi tepki çekmişti.

Araştırma dalında ise Demirören Medya Grubu’na bağlı Milliyet Gazetesi’nden Gizem Coşkunarda, ‘Dişlerimi Yaptıracağım İçin Kumayı Kabul Ettim’ haberi ile sağlık dalında ödül aldı.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.