Ayıbı düzeltiyoruz

Esenyurt’ta mermerleri dökülmüş, üzerinde bilgi bulunmayan ve bir kalasla ayakta duran Jose Marti büstü, Esenyurt Belediyesi tarafından yenileniyor.

14 Şubat 2015 Vatan Gazetesi 6. sayfa
14 Şubat 2015 Vatan Gazetesi 6. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

 
VATAN‘ın gündeme getirdiği Esenyurt’ta Küba’nın ulusal kahramanı Jose Marti’ye ait mermer plakaları dökülmüş ve kalasla ayakta tutulmaya çalışan büstün Esenyurt Belediyesi tarafından yenileneceği açıklandı. Esenyurt Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Esenyurt Belediyesi tarafından ilçede bulunan büyük ve küçük parkların tamamında oluşan deforme ve hasarlara yönelik bakım ve tadilat çalışmaları düzenli olarak yapılmaktadır. Bu kapsamda Esenyurt Belediyesi tarafından yapılan Esenkent Mahallesi Havana Park’ta bunların içindedir. Havana Park içinde bulunan Atatürk ve Jose Marti büstü belediye yetkilileri tarafından hasar tespiti yapılmıştır. Yapılan tespit neticesinde, Jose Marti büstünün kırılan ve zarar gören mermer kısımları yenilenmek üzere bakım altına alınmıştır. Aynı zamanda isminin yazılı olduğu mermerin beton zemini zaman içinde aşınmasından dolayı düşmüştür. Bu nedenle ismin yazılı olan mermer tamir edilmekte olup 14 Şubat 2015’te aynı yerine monte edilecektir” denildi.

“Çelenk bırakıyoruz”
Esenyurt Belediyesi açıklamasında Jose Marti’nin doğumgünlerinde yapılan anma törenine çelenk bırakıldığını belirtti: “Esenyurt Belediyesi tarafından Küba’nın bağımsızlığı için mücadele veren Küba Milli Kahramanı Jose Marti Esenyurt ’ta her yıl doğum gününde Küba büyükelçiliği yetkililerinin katılımıyla anılarak Jose Marti ve Atatürk büstlerine çelenk bırakılmaktadır.”

NOT: Haberin 14 Şubat 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/ayibi-duzeltiyoruz-739879-yasam/) okunabilir.

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.