Abdülhamid’in şilahşörünün torunlarını da dolandırdılar!

İstanbul’da çökertilen sahte tapu çetesinin Sultan II. Abdülhamid’in yakın korumalığını yapan Şilahşör Mehmet Ali Ağa’nın torunlarını da dolandırdığı ortaya çıktı. Osmanlı Arşivi çalışanları, nüfus, tapu kadastro ve adliye memurlarını kullanan çete şeytani planla torunlara ait İkitelli, Başakşehir ve Kayaşehir’deki 30 bin dönüm araziyi parsel parsel sattı.

18 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi 11. sayfa
18 Temmuz 2015 Vatan Gazetesi 11. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

İstanbul’da geçtiğimiz hafta Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 30 kişiyi yakalayarak çökerttiği sahte tapu çetesinin şeytani planları yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Osmanlı sarayında yetişen son sultan olan Neslişah Sultan ve İstanbul Kadısı Ali Haydar Efendi’nin arazilerine de göz diken çetenin, Sultan II. Abdülhamid’in yakın koruması Şilahşör Mehmet Ali Ağa’nın torunlarına ait arazileri sahte belgelerle sattığı ortaya çıktı.

Osmanlıca çevirmeniyle şeytani plan
Şilahşor Mehmet Ali Ağa’nın torunlarından Gülüm Ö. çetenin şeytani planını VATAN’a şöyle anlattı: “Özel dedektif olarak çalıştığım Almanya’dan dönünce ailemize ait tarihi belgelerin izini sürerek dedemize ait tapulara ulaştık. Elimizdeki belgelerden Silivri-Çatalca arasında 40 bin dönüm, İkitelli’de ise 30 bin dönüm arazimiz olduğunu öğrendik. Ancak tapularla ilgili kayıtları almaya çalışınca karşımıza bir çete çıktı. Çetenin Sultanahmet’teki Osmanlı Tapu ve Kadastro Arşiv Müdürlüğü’ndeki adamları E. E. ve F. K., Osmanlı döneminden kalan arazileri tespit ediyor. Daha sonra bunlar nüfus müdürlüğündeki çete üyelerine bildiriliyor. Bu sırada devreye Osmanlı Arşivleri’nde çalışan Osmanlıca Nüfus Arşivi çevirmeni kadın üye A. M. giriyor. Burada yapılan oyunla araziyi alması istenilen kişi adına sahte nüfus kayıtları çıkartılıyor. Son olarak adliyede görevli memurlar aracılığıyla mahkemelerden veraset ilamı çıkartılıyor. Çetenin Bakırköy Nüfus Müdürlüğü, Küçükçekmece Adliyesi ve Başakşehir Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nde adamları var. ”

“Belgeleri çalmak için hırsız gönderdiler”
Gülüm Ö., dedesine ait 32 parselde 30 bin dönüm arazinin 30 parselinin 2004-2014 yılları arasında satıldığını söylüyor: “Bu olay aslında asrın vurgunu. Çünkü İkitelli Organize Sitesi, Başakşehir Sular Vadisi ile Kayaşehir’in önemli bir kısmı olan çok değerli araziler tapu kayıtlarında dedemiz Şilahşör Mehmet Ali Ağa’ya ait gözüküyor. Bir kısmına devlet Olimpiyat Stadı, Başakşehir Fatih Terim Stadı ve Kiptaş gibi siteler dikmiş. Devlet bir yanlış varsa düzeltir. Ancak çetenin yaptığı sahte tapu kayıtlarına tedbir kararı bile aldırırken çok zorlanıyoruz. Ayrıca çetenin dışarda kalan adamları beni ve ailemi ölümle tehdit ediyor. Son olarak elimizdeki belgeleri alabilmek için evimize hırsız gönderdiler. Allahtan tüm belgeleri kasalarda tutuyoruz bir zararımız olmadı.”

100 milyon lirayı geçen vurgun
İstanbul polisi Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Başakşehir, Fatih ve Beşiktaş’ta organize olarak suç işleyen birbiriyle bağlantılı 3 ayrı çete tespit etti. Polis bir yıl süren teknik takibin sonunda 125 ayrı rüşvet ve yolsuzluk olayı tespit etti. Yapılan eşzamanlı baskında çete liderleri Cemal Ş., Mahir P., Recep E. ve Hayati A.’nın da aralarında bulunduğu 19’u kamu görevlisi 30 şüpheli tutuklandı. Çetenin kaçak durumdaki 4 üyesi ise halen aranıyor. Çete üyeleri hakkında ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgütte yönetici ve üye olmak, örgüt faaliyetleri çerçevesinde rüşvet, zimmet, irtikap, göreve ilişkin sırrın açıklanması, kişisel verileri hukuka aykırı olarak bir başkasına vermek ve dolandırıcılık yapmak’ suçlamasıyla işlem yapıldı. Çetenin 100 milyon lirayı geçen bir vurgun yaptığı tahmin ediliyor.

NOT: Haberin 18 Temmuz 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/mirasi-parsel-parsel-satmislar-815658-gundem/) okunabilir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.