ABD’li çavuş YPG’li teröristlerin halay başı oldu!

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’nin kadın militanları için düzenlediği törene katılan ABD’li kadın çavuş, teröristlerle halay çekti. Münbiç’teki töreni izleyen ABD’li Kıdemli Çavuş Gage, çoğu çocuk yaştaki YPG’linin halay başı oldu.

6 Aralık 2017 Vatan Gazetesi 15. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu YPG’yi verdiği silahlarla küçük bir orduya çeviren ABD, şimdi de teröristlerin halayına dahil oldu. YPG’nin kadın yapılanması olarak bilinen YPJ’nin Münbiç’te düzenlediği bir törene katılan kadın bir Amerikan askeri teröristlerle birlikte halay çekti. ABD ordusuna mensup astsubayın halay başı olması dikkat çekti.

48 kadın militan
Skandal fotoğraflar terör örgütünün siyasi yapılanması PYD bağlı Münbiç Askeri Konseyi’nin (MAK) sosyal medya hesabından paylaşıldı. YPJ’nin önceki Şehit Roksana Akademisi adını verdiği eğitim noktasında düzenlediği törenle savaş eğitimi alan 48 kadın militan mezun edildi. Törene Münbiç Askeri Konseyi’nin yöneticilerinini yanı sıra bir grup ABD’li askerin katıldığı tahmin ediliyor. Örgüte ait ve yakın olan haber siteleri yayınladıkları haber, fotoğraf ve görüntülerde ABD’li askerlerden bahsetmezken, sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda görüldüler.

Çavuş ‘ölçü’yü kaçırdı
VATAN’ın edindiği bilgilere göre fotoğraftaki kadın asker, ABD ordusunun ‘demir at’ olarak bilinen ve merkezi Colorado Fort Carson’da bulunan 4’üncü Piyade Tümeni’ne bağlı olarak Suriye’de bulunuyor. Üniformasındaki isimlikten soyadının ‘Gage’ (Türkçesi ölçü) olduğu görülen kıdemli çavuş, tören sonrasında silahlarını bırakan militanların çektiği halaya katıldı. Çavuş Gage halaya katılmakla kalmadı elindeki poşuyla halay başı oldu. Sosyal medyada Kıdemli Çavuş Gage’in müziğe dayanamadığı için halaya katıldığı ve kahkahalar atarak eğlendiği belirtildi.

Ruslar da halay çekmişti
Daha önce Rus askerleri de YPG’liler ile halay çekmişti. Önceki dönemde YPG’lileri Münbiç’te tutmak ve Türk askeri ile Türkiye’nin desteklediği ÖSO birliklerinin El Bab’dan sonra Münbiç’e ilerlemesini engellemek için bölgenin güneyine Esad birlikleri, kuzeyine ise Rus ve Amerikan askerleri tampon bölge kurmuştu. Geçtiğimiz Mart ayında Münbiç’e gelen Rus askerleri ve Çeçenistan Başkanı Kadirov’a bağlı olduğu bildirilen Çeçen askerler, YPG’lilerle birlikte halay çekti.

Yine çocukları ölüme yolladılar
Münbiç’te mezun edilen kadın militanların arasında yaşları küçük kız çocuklarının da bulunduğu görüldü. MAK’a bağlı sözde Şehit Roksana Akademisi geçtiğimiz Nisan ayında da yaşı ufak kız çocuklarının eline silah verilerek ölüme yollamıştı. BM’nin 5 Haziran 2015’te yayınladığı raporda 15 yaşından küçük kız ve erkek çocukların YPG/YPJ tarafından silah altına alındığı tespit edilmişti. BM raporda YPG/YPJ’nin çocukları savaş bölgelerinde kullandığını ve bunun savaş suçu olduğunu vurgulamıştı.

6 Aralık 2017 Vatan Gazetesi 1. sayfa

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.