8’i ölümcül 11 bıçak darbesi!

Mersin’e bağlı Tarsus’ta vahşice katledilen Özgecan Aslan olayına ilişkin mahkemenin kabul ettiği iddianamede bugüne kadar bilinmeyen detaylar ortaya çıktı. İddianameye göre Özgecan yakılmadan önce öldü. Vücudunda 11 kesici alet yaralanması var. Hepsi boyun bölgesinde. 11 yaradan 8’i ayrı ayrı öldürücü nitelikte. Ağırlaştırılmış müebbet isteyen Savcı Ayhan Akyol, ‘Ceza en üst sınırdan verilsin. İndirim uygulanmasın’ dedi. Katiller 12 Haziran’da adalete hesap verecek.

17 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 13. sayfa
17 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 13. sayfa

İLKER AKGÜNGÖR / VATAN HABER MERKEZİ

Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili Tarsus Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianame bugüne kadar bilinmeyen bazı detayları da ortaya çıkardı. Cumhuriyet Savcısı Ayhan Akyol tarafından hazırlanan iddianamede dikkat çeken ayrıntılar şu şekilde yer aldı.

 İddianameye giren otopsi raporuna göre Özgecan Aslan yakılmadan önce öldü. Talihsiz kızın ölümüne kesici, delici alet yaralanmasına bağlı iç organ (trakea, Özefagus) ve büyük damar yaralanmasına bağlı dış kanama neden oldu.
Özgecan Aslan’ın vücudunda 11 adet kesici delici alet yaralanması tespit edildi. Hepsi boyun bölgesinde bulunan 11 yaradan 8’inin ayrı ayrı öldürücü nitelikte olduğu saptandı.
Yanık nedeniyle cinsel saldırı tam tespit edilemezken sınırlı bölgelerden alınan sürüntü örneklerinde herhangi bir sperm hücresine rastlanılmadı.
 Savcı Akyol iddianamede Özgecan Aslan’ın kendisine saldırılmadan minibüs şoförü Ahmet Suphi Altındöken’in yüzünü tırmalaması ve biber gazı sıkması hayatın olağan akışına aykırı olduğunu tespit etti.
İddianamede yanık nedeniyle hangi aşamaya kadar gittiği tespit edilemeyen, ancak en azından teşebbüs aşamasında kalan cinsel saldırıya maruz kaldığı varsayılan Özgecan Aslan’ ı zanlı Suphi Altındöken nitelikli cinsel saldırı eylemini işleyememekten duyduğu infialle canavarca hisle eziyet çektirerek öldürdü.
 Savcı Akyol, canavarca hisle kasten öldürmekten dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istediği sanıklar için mahkemeden cinayetin yarattığı toplumsal infial nedeniyle en üst cezanın verilmesini ve şüpheliler lehine olacak takdiri indirimlerin uygulanmamasını talep etti.

17 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa
17 Nisan 2015 Vatan Gazetesi 1. sayfa

NOT: Haberin 17 Nisan 2015 tarihli Vatan Gazetesi’nde yayınlanan hali buradan (http://www.gazetevatan.com/ozgecan-davasina-3-kadin-hakim–780755-gundem/) okunabilir.

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.